Har laget et innlegg før om hanefrikasé i trykk koker, her kommer et nytt innlegg om hønefrikasé der jeg har brukt økologisk høne ifra Vingulmark 🙂
Hvis du vil lære mer om å bruke trykk koker les her.
1 høne passer fint til middag for 2 voksne personer.
1 høne i trykk koker, fyll opp med vann til den er nesten dekket, ta oppi en dash eller klunk med eplecideredikk jeg bruker en økologisk, men alle typer edikk kan brukes.
3-4 laurbærblad
Tørkete urter av hva du liker
4-5 hele pepperkorn

Siden jeg skal lage kraft ut av ben og rester, tar jeg ikke noe salt oppi her.
Sett på høy varme på komfyren og når trykket er nådd senk varmen og sett alarmen på 40 min, og la trykket utgjevnes naturlig når den er ferdig. Hvis du har en Instant Pot eller Crock Pot Express bruker du høyt trykk funksjonen.

Ta hønen opp og avkjøl litt før en begynner å ta av kjøttet, ta vare på alt av ben, skinn etc. det skal tilbake og lages kraft av.



Grovkutter purre, gulerøtter og løk, en kan også bruke eks. sellerirot eller andre grønnsaker. I dag ble det overstående, da det var hva jeg hadde i kjøleskapet 🙂
Legges oppi trykk kokeren og lar den stå i 15 min når den når trykket, trykk kokeren stilles nå inn på grønnsaker og jeg tar en hurtig trykk utgjevning.
Lag saus;
2-3 ss smør, mel 3-4 ss mel, gjevn med hønsekraften til en fyldig saus, tilsett enten litt melk eller fløte, og det krydder en vil ha jeg bruker salt, hvitløksblanding og soppsoya.
Legg alt oppi, hønsekjøtt og grønnsaker.


200c – 20-40 min tiden avhenger av hvor mange poteter og str.

Resten av ben, skinn og grønnsaksrester, urter blir til nydelig hønsekraft, kraft til helsen 🙂



Et par små videoer om kraft og gelatin:
Om kraft og gelatin
Om klar kraft, helsekraft etc.
Du finner HK Fermenterte her:
Instagram
Facebook siden HK Fermenterte
Facebook gruppen til HK Fermenterte